in DODATKI, MODA, STYL, Uncategorized

TA JEDNA JEDYNA… SUKNIA ŚLUBNA! WEDDING ART SHOW PRZEDSTAWIA Boutique Ślubny!

at
ta-jedna-jedyna-suknia-slubna-wedding-art-show-przedstawia-boutique-slubny

Wybór sukni ślubnej to niezwykle trudny moment w życiu przyszłej Panny Młodej. O tym, jak znaleźć tę jedną jedyną – wymarzoną i jak przygotować się do przymiarki opowiadają Marta i Iza, właścicielki salonu Boutique Ślubny w Bydgoszczy.

„Wierzymy, jak Kathryn Kemp-Griffin że «zmysłowość tkwi w niuansach i szczegółach: niewidzialnych słowach, wykończonych szwach, elementach precyzyjnie pasujących do siebie, braku zwisających nitek, braku niepasujących elementów. Jakość dobrze wykonanego kroju przemawia przez każdy element, którego nikt nigdy nie zobaczy»… piękne motto. Proszę powiedzieć, skąd u Pań ta wyjątkowa pasja?

Boutique Ślubny: To może tak na początek… Marta i Iza jesteśmy. A wracając do pytania, z jednej strony, zapewne zabrzmi to banalnie, ale z miłości do piękna, bo z całą pewnością suknia ślubna to jest jedna z piękniejszych rzeczy, jakie kobieta zakłada w swoim życiu. Z drugiej strony obie marzyłyśmy o tym, aby stworzyć miejsce, w którym będzie można przełamywać stereotypy klasycznego salonu ślubnego, marzyłyśmy, by stworzyć miejsce, które będzie dla wszystkich Pań Młodych miejscem dającym mnóstwo uśmiechu, zrozumienia, morza kawy i… najzwyczajniej w świecie… ludzkiej relacji, bez zbędnego napuszenia czy sztuczności. Bo przecież ten czas wyboru i przymiarek to czas największych emocji, wzruszeń, i z całą pewnością, powinny tworzyć się wówczas piękne wspomnienia na całe życie.

Wedding Art Show suknie ślubne

Co czyni „Boutique Ślubny” wyjątkowym, czym różni się on od innych salonów, oferujących suknie ślubne?

Boutique Ślubny:  Cudownie jest robić to, co się kocha i to ta pasja dodaje nam  nieco wyjątkowości! Choć przecież zajmujemy się rzeczami zupełnie zwyczajnymi – słuchamy i doradzamy, czasem zdarza się, że i odradzamy… cenimy sobie szczerość! Nie mamy problemu z tym, żeby przyszła panna młoda mogła zrobić sobie zdjęcia w mierzonej u nas sukni, łatwiej przecież potem wrócić do emocji, która nam towarzyszyła w czasie przymiarki, oglądając zdjęcia przed podjęciem tej, jakże ważnej, decyzji. Jesteśmy dostępne w tygodniu do godziny 20.00, co też ułatwia dopasowanie terminów klientek z ich osobami towarzyszącymi, a te często są nieocenioną pomocą przy wyborze.

Wedding Art Show suknie ślubne

Skąd czerpiecie inspiracje? Jakie suknie możemy znaleźć u Was w butiku?

Boutique Ślubny: Oczywiście śledzenie trendów to jedna z ważniejszych rzeczy, o które musimy dbać, pojawiamy się też tam, gdzie światowi projektanci prezentują swoje prace. Tak to funkcjonuje, że z początkiem bieżącego roku są pokazywane kolekcje, które będą obowiązywały w kolejnym sezonie. Niemniej jednak największą inspiracją są dla nas nasze Klientki. Moda modą, trendy trendami, ale tyle ile jest Panien Młodych, tyle jest upodobań. Nie zależy nam na ilości sukien w salonie, a na ich różnorodności. Chcemy prezentować doskonałe kroje, tkaniny, niepowtarzalne wzory, wyszukujemy perełek, które sprawią, że przyszłe Panny Młode będą tego dnia czuły swoją wyjątkowość.

Wedding Art Show suknie ślubne

Wenezuelska projektantka mody, Carolina Herrera, powiedziała w jednym z wywiadów, że suknia ślubna musi być dla panny młodej zarazem czymś intymnym, osobistym, jak i musi odzwierciedlać jej osobowość i styl . Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy wybór sukni ślubnej może urosnąć do rangi wyboru, wręcz, życiowego?

Boutique Ślubny:  Oczywiście, że tak. To jest podstawa do tego, żeby czuć się ubraną, a nie przebraną. Bardzo często prosimy o podpowiedź, co tam Klientce w duszy gra, czy Panna Młoda jest bardziej romantyczką, czy buntowniczką, wtedy łatwiej nam dobierać bardziej trafne propozycje.

Wedding Art Show suknie ślubne

Właśnie! Jak odpowiednio dobrać suknię? Co, jeśli ta, którą wymarzy sobie przyszła Panna Młoda, nie do końca pasuje do jej figury?

Boutique Ślubny: Tu bezsprzecznie działa motto Pablo Picasso: „Naucz się zasad jak profesjonalista, by móc je potem łamać jak artysta”. Zawsze staramy się znaleźć takie rozwiązanie, by podkreślić walory Panny Młodej. Tak naprawdę, jeśli wymarzona, wyszukana suknia jednak nie do końca do niej pasuje, to zauważamy to wspólnie. Dzieje się tak, kiedy szukamy inspiracji, ukierunkowujemy siebie już na początku, a jednak kiedy mierzymy, może się okazać, że to jednak nie to. Cóż, zdarza się. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak próbować dalej. Warto z pewnością być otwartym na propozycje i nie bać się mierzyć.

Wedding Art Show

Skąd pomysł na kolekcję LaLaLOVE? Co jeszcze znajdziemy w butiku?

Boutique Ślubny: Och, tutaj mogłybyśmy mówić godzinami. LaLaLOVE postał w naszych sercach i głowach już dawno, teraz powoli wdrażamy to w życie butiku. LaLaLOVE to propozycje dla kobiet, które potrzebują więcej niż jedno L w swoim rozmiarze. LaLaLOVE to wybór, to swoboda, to miłość… miłość do siebie, a także radość i poczucie bezpieczeństwa. Dziś możemy zaznaczyć, że moda ślubna w ramach LaLaLOVE to dopiero początek. Chcemy, aby dziewczyny o figurze pełnej… miłości mogły mierzyć suknie na sobie, a nie tylko przykładać je do ciała. Od tego się zaczęło. Chcemy, żeby dziewczyny wchodząc do salonu, nie spuszczały głowy w dół z pytaniem: ”czy chociaż jedna sukienka w rozmiarze … znajdzie się tu dla mnie”? My chcemy sprawić, żeby wszystkie Klientki czuły się piękne, zmysłowe, w kobiecych fasonach, w delikatnych tkaninach, by sukienka pasowała do ciała już na etapie wyboru, bez potrzeby dostosowania ciała do sukienki.

Jakie trendy królują obecnie w sukniach ślubnych?

Boutique Ślubny: Jeśli chodzi o trendy w fasonach, to do łask wracają koronki i motywy kwieciste. Dalej aktualne są dekolty w kształcie litery V, ale również dekolty amerykańskie, tzw. halter, czyli ramiączka wiązane za szyją. Rękawy wszelakie, np. typ poet dopasowany do łokcia i rozszerzający się ku dołowi. Pojawiają się mocniejsze i głębsze cięcia, rozporki. Nadal pięknie eksponujemy plecy. No i dodatkowo kolor. Podczas London Bridal Fashion Week prezentowano czernie, grafity i srebra, a także perły wymieszane ze złotem. Jednak z tymi trendami, musimy pamiętać, że moda to jedno, a serce…

Wedding Art Show suknie

Samo wybierze najlepiej. Jak przyszła Panna Młoda powinna przygotować się na przymiarkę? Jak wygląda pierwszy kontakt z klientką?

Boutique Ślubny: Etap przymiarek to bardzo ważny czas dla każdej Panny Młodej. Czas, który warto celebrować, z którego zostanie dużo fantastycznych wspomnień. Dobrze jest, aby odpowiednio dobrać osobę lub osoby nam towarzyszące, które pomogą nam w podjęciu decyzji.  Najlepiej, by byli to bliscy, którzy naprawdę dobrze nas znają i potrafią szczerze doradzić. Musimy też pamiętać, że każdy z nas ma inny gust i osoby towarzyszące powinny patrzeć przede wszystkim przez pryzmat osoby wybierającej. Nie bójmy się mierzyć, my wiemy, że suknia na wieszaku nie zawsze zapiera dech w piersiach, efekt jest widoczny w połączeniu z osobą, która ją zakłada.

Mam w pamięci słowa Very Wang, która powiedziała: „Kiedy projektuję suknię ślubną, skupiam się na tym, by była ona jednocześnie spektakularna, i by panna młoda mogła w niej tańczyć. Podoba mi się pomysł, że coś jest praktyczne i wciąż wygląda świetnie”. Czy piękno i wygoda mogą iść w parze?

Boutique Ślubny: Jak najbardziej! Też zwracamy na to uwagę. Polskie wesela to często wielogodzinne tańce i zabawa. Więc wygoda to także jedno ze słów kluczowych, ważnych przy wyborze tej jedynej, wymarzonej sukni.

Jeśli szukasz swojej wymarzonej, tej jednej jedynej sukni ślubnej, odwiedź Boutique Ślubny już dziś!

Zapraszamy na stronę salonu:

https://www.boutique-slubny.pl/

Share:

Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *