in LIFESTYLE, MIEJSCA, STYL

WEDDING ART SHOW PREZENTUJE MIEJSCA INNE NIŻ WSZYSTKIE…

at
wedding-art-show-prezentuje-miejsca-inne-niz-wszystkie

Skok na bungee czy skok „na głęboką wodę”? Jeśli mówimy o nietuzinkowych miejscach na organizację ślubu lub wesela, wyobraźnia przyszłych par młodych nie zna w tym zakresie granic.

Ślub i wesele to najbardziej przełomowy i wyczekiwany czas w życiu młodej pary. Wielu marzy, aby ten dzień był jednym z najpiękniejszych. Nowożeńcy wybierają rozmaite miejsca na wypowiedzenie sakramentalnego „TAK”. Tradycjonaliści zdecydują się na kościół, salę bankietową czy restaurację… Są jednak i tacy, którzy  poszukują nowych, bardziej spektakularnych rozwiązań, pozostających w dobrym smaku, bez zbytecznej pompatyczności. Alternatyw jest mnóstwo… Wedding Art Show ma dla Was wyjątkową propozycję! O tym za chwilę…

 

 

101 metrów pod ziemią

Jak dotąd typowymi miejscami na celebrowanie uroczystości weselnej były sale bankietowe czy restauracje. Dziś coraz większą popularnością cieszą się przestrzenie pośród natury, tereny plenerowe, plaże, różnego rodzaju gospody chłopskie i średniowieczne zamki. Młode pary poszukują czegoś niecodziennego, nietypowego, co zapadnie w pamięć nie tylko im, ale także i gościom. Konsultanci ślubni dwoją się i troją, by stanąć na wysokości zadania i nieustannie wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Obecnie same zaślubiny organizowane są w coraz bardziej wyszukanych aranżacjach.

 

 

Co ciekawe, przez lata nie można było zawierać w Polsce małżeństw poza Urzędami Stanu Cywilnego. Od 2015 roku jest to możliwe dzięki zmianie przepisów. Teraz potrzebna jest jedynie zgoda kierownika USC. I tak jednym z pierwszych miast w Polsce, w którym zaczęto udzielać ślubów poza urzędem, był Szczyrk. Dużą popularnością cieszą się także ceremonie pod ziemią, na przykład  w kopalni soli w Wieliczce i w Bochni. Innymi miejscami, które upodobali sobie nowożeńcy, są wszelkiego rodzaju strefy kultury, miejsca zabytkowe – takie jak dawna posiadłość Habsburgów, czy bajkowa Warownia Pszczyńskich Rycerzy, a także kinoteatry, galerie i muzea.

 

 

Spacer w chmurach

Narzeczeni coraz częściej decydują się na uroczystość zaślubin poza granicami Polski. Dużą popularnością cieszą się Hawaje, Jamajka, Wyspy Bahama czy Seszele. Wiele par wybiera stolicę hazardu – Las Vegas, gdzie ślubu udziela im sam Elvis Presley czy Darth Vader. Niecodzienne marzenie spełniła para Amerykanów, Mark Confer i Joanne Wainwright – pobrali się w basenie, a uroczystość zainaugurował ich spektakularny zjazd ze zjeżdżalni. Wśród niecodziennych propozycji znajdziemy też ceremonie w balonie na gorące powietrze, w domku na drzewie, pośród skał w jaskiniach czy w zamkach lodowych w Finlandii i Norwegii. Wielbiciele scuba diving, czyli nurkowania mogą „skoczyć na głęboką wodę”, wystarczy tylko, że przejdą kurs nurkowania, a potem już tylko pozostaje im wyznać sobie miłość za pomocą języka migowego. Dla amatorów ekstremalnych wrażeń znajdziemy skoki na bungee, odbywające się nie tylko na moście Navajo w Wielkim Kanionie Colorado czy Last Resort w Nepalu, ale także i w Polsce.

 

 

Coś starego, coś nowego…

Zespół Wedding Art Show także znalazł dla Was coś niecodziennego. To prawdziwa gratka dla tych, którzy kochają mariaż dawnego stylu i nowoczesności. Z dumą pragniemy zaprezentować, pozostające w stylistyce ART, eklektyczne wnętrza Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy. To właśnie tu odbędzie się kolejna odsłona naszego eventu!

To zachwycające miejsce z wyjątkowym klimatem na co dzień ukazuje zwiedzającym architekturę przemysłową przełomu XIX i XX w. W Hali Pomp (przy ulicy Gdańskiej 242) i na Wieży Ciśnień (zbudowanej przy ul. Filareckiej 1) prezentowane są dawne urządzenia, historyczne zdjęcia, dokumenty i makiety związane z wodociągami. Przy ulicy Gdańskiej na tzw. ścieżce edukacji ekologicznej znaleźć można zabytkową aparaturę wodociągową: hydranty, zdroje uliczne i pompy. Zwiedzający mają szansę podziwiać replikę średniowiecznego rurmusa — urządzenia przed wiekami usytuowanego koło kościoła farnego, za pomocą którego w XVI wieku dostarczano do Bydgoszczy wodę z Brdy. Warto również zajrzeć do piętrowego kanału wodno-ściekowego, pochodzącego z końca XIX wieku, będącego 15-metrową repliką podobnej budowli. To, co należy zaakcentować – w Wieży Ciśnień umiejscowione zostały drewniane rury wodociągowe, żetony na wodę, elementy wyposażenia dawnych łazienek, a także archiwalne zdjęcia i dokumenty.

Kolejnym smaczkiem Muzeum Wodociągów jest udostępniony zwiedzającym taras widokowy na szczycie 45-metrowej wieży (najwyższego powszechnie dostępnego punktu w mieście), na którym podziwiać można – także przez lunety – zapierającą dech w piersiach panoramę Bydgoszczy.

 

 

W Muzeum Wodociągów panuje niesamowita atmosfera. Neogotycka Hala Pomp i Wieża Ciśnień, łącząc w sobie to, co dawne z teraźniejszością, pozostają w klimacie ART. W tych industrialnych wnętrzach prowadzona jest również działalność kulturalna, występy muzyczne, teatralne, wystawy plastyczne. Możliwe jest również organizowanie konferencji naukowych, sympozjów i innych tego typu spotkań. Dla Wedding Art Show ten wybór był oczywisty i jesteśmy dumne, że kolejna odsłona eventu odbędzie się właśnie tutaj.

Do zobaczenia już 30 września!

Jeśli chcesz odwiedzić wnętrza Muzeum Wodociągów, zapraszamy na wirtualną wycieczkę!
http://muzeum.mwik.bydgoszcz.pl/index.php/wirtualna-wycieczka
 
 
 
 
 
 
 
Źródła:
http://muzeum.mwik.bydgoszcz.pl/, 09.07.2018.
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,22949730,gdzie-zorganizowac-slub.html?disableRedirects=true, 06.07.2018.
https://stressfree.pl/7-nietypowych-miejsc-na-slub/, 06.07.2018.
 

Share:

Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *